Jak szybko zapuścić pazokcie?

Witajcie Kochani! Dziś opowiem Wam trochę o moich sposobach na szybki porost paznokci. Jak ja o nie dbam, co stosuję i co polecam ;) Jest naprawdę dużo sposobów, aby o nie dbać. Ale na efekty trzeba czekać dłużej. Miesiąc, dwa, trzy... To wszystko zależy od tego jak będziecie o nie dbały, no i oczywiście od genetyki. Jeśli jesteście zainteresowane tematem, to zapraszam :)

1. Odżywka! Paznokcie łamliwe, kruche, łatwo rozdwajające się, potrzebują odżywki. Ja sama na swoim przykładzie wiem, jak trudno to zrobić bez niej. Odżywka bowiem ma silne właściwości i witaminy, dzięki którym paznokieć szybciej rośnie. Można zamienić odżywkę na olejki, m. in. rycynowy czy arganowy. Nimi jednak nie uzyskacie tak szybkiego efektu jak w stosunku do odżywki. Macie jakieś swoje ulubione? :)

2. Systematyczność! Jest ona tutaj bardzo ważna. Trzeba pamiętać o tym, żeby nakładać odżywkę, lakier, bądź olejek tyle razy, ile nakładało się ją na początku kuracji. Paznokcie, ponieważ nie będzie już tak dobrze chroniony, będzie mógł ulec kolejnemu uszkodzeniu.

3. Warstwa lakieru! Aby paznokieć nie łamał się tak szybko, ważna jest także chociażby jedna warstwa lakieru, nawet bezbarwnego. To stanowi barierę ochronną paznokcia, gdyż jego płytka stanie się nieco grubsza, co zapobiegnie rozdwajaniu się paznokcia. Dzięki malowaniu paznokci, także osoby, które je obgryzają, po jakimś czasie przestaną to robić, gdyż lakier po pierwsze jest bardzo niezdrowy dla organizmu, a po drugie jest niesmaczny :P

4. Krem do rąk i paznokci! Czyli jedn słowem nawilżanie, też jest bardzo ważne. Paznokieć poprawi swoją kondycję, dzięki czemu po jakimś czasie nie będzie już tak podatny na złamania oraz ujednolici się kolor płytki.

5. Piłowanie! Dzięki temu, paznokieć nie będzie rozdwajał się tak szybko. A nawet rozdwojony po opiłowaniu, przywróci swój naturalny wygląd i nie będzie odstawał. Dużo lepsze jest właśnie piłowanie niż obcinanie, ponieważ obcinając nie zawsze wychodzą idealnie równe, a piłując, można spiłować na taki kształt, jaki chce się uzyskać. Jednak piłowanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Każde kolejne osłabia płytkę paznokcia, więc możecie wyjść na tym gorzej, niż jak zaczęliście odnowę.

6. Gumowe rękawiczki! Jeśli macie naprawdę dużo porządków domowych, zakładajcie zwykłe, gumowe rękawiczki. Każda chemia mimo wszystko osłabia paznokcie, a wszystkie dezynfekatory, proszki i płyny, sprawiają, że paznokieć jest w bardzo, bardzo słabej kondycji.

7. Stop obgryzaniu paznokci! Jeśli jesteś osobą, która uporczywie i bez przerwy obgryza swoje paznokcie to polecam kupić tzw. gorzki lakier. Dzięki temu gryzienie paznokci zejdzie na drugi plan, a Ty będziesz mogła cieszyć się dłuższymi paznokciami.

Także to na tyle z dzisiejszych porad. Mam nadzieję, że się przydały i chętnie z nich skorzystacie w przyszłości :)
Pozdrawiam cieplutko,
Patrycja :)

Komentarze

Popularne posty